×

وبلاگ کوییکی

ثبت حضور و غیاب با موبایل | کوییکی، برترین سامانه حضور و غیاب

ثبت حضور و غیاب با موبایل | کوییکی، برترین سامانه حضور و غیاب

بسیاری از استارتاپ ها و شرکت ها تصور می کنند زمان ثبت حضور و غیاب کارکنان به سرآمده و کارکنان باید وظیفه محور باشند و نه زمان محور. ضمن تایید این نظریه که کارهاباید انجام شود و کارکنان باید از محل کار خود رضایت داشته باشند تا به انجام وظیفه بپردازند به این نکته تاکید می کنیم که نظم پایه و اساس انجام هر کاری است و نرم افزار حضور و غیاب مهمترین ابزار دراختیار مدیران برای برقراری این نظم خواهد بود. ثبت حضور و غیاب با موبایل راهکاری است که ضمن حفظ پویایی محیط کار نظم در محیط کار را هم برقرار می کند. در این نوشتار ضمن تشریح چرایی لزوم ثبت ورود و خروج سعی می کنیم به معرفی نرم افزار حضور و غیاب کوییکی بپردازیم.

مدیریت مدرن و لزوم ثبت حضور و غیاب با موبایل

دوران مدیریت های سخت گیرانه و غیر منعطف که کارکنان را با اجبار و ترس مجبور می کرد به وظایف خود عمل کنند به پایان رسیده و مدیریت مدرن تلاش می کند با انگیزه بخشی و تشویق کارکنان را به انجام مسئولیت های خود تشویق کند. اما این به معنای بی نظمی و نسنجیدن عملکرد کارکنان نیست بلکه روش های مدرن که عملکرد کارکنان را بسنجد و در عین حال مانع کارشان نشود بهترین راهکار است. ثبت حضور و غیاب با موبایل یکی از شیوه های مدرن ساده، مقرون به صرفه و در عین حال کارآمد بررسی عملکرد کارکنان است.

دلایل لزوم ثبت حضور و غیاب با موبایل

همه کارکنان یک سازمان علاقه مند هستند مطابق تلاش و زحمتی که در سازمان می کشند حقوق ومزایا دریافت کنند. همچنین مدیران باید زمینه پیشرفت کارکنان کوشا و اثر گذار را فراهم کنند و این امر محقق نمی شود مگر با سنجش دقیق عملکرد کارکنان. ثبت حضور و غیاب با موبایل به سازمان یک معیار کمی می دهد که عملکرد کارکنان در سازمان را مورد سنجش قرار دهد و در کنار سایر عناصر تاثیرگذار در عملکرد پرسنل وقت شناسی و اهمیتی که آن ها به کار خود می دهند را بسنجد. مدیران با کمک نرم افزارهای حضور و غیاب از کم کاری و سهل انگاری های احتمالی کارکنان هم پیشگیری می کنند.

مزایای استفاده از روش ثبت حضور و غیاب با موبایل

در گذشته هایی که چندان هم دور نیست ثبت حضور و غیاب کارکنان توسط دفترچه های دست نویسی که هر روز امضا می شد انجام می گرفت بعد از آن نخستین دستگاه حضور و غیاب که با کارت ورود و خروج ها را ثبت می کرد به کار گرفته شد. در طی سالیان دستگاه های حضور و غیاب پیشرفت کردند و کار با آن ها ساده تر شد اما هنوز هم پرهزینه بودند و استفاده از آن ها برای کسب و کارهای کوچک به صرفه نبود و کسب و کارهای بزرگ هم برای راه اندازی ونگهداری آن ها هزینه های زیادی را متحمل می شدند. پیشرفت تکنولوژی و همه گیر شدن تلفن های هوشمند ثبت حضورو غیاب با موبایل را به عنوان یک امکان جدید مطرح کرد. استفاده از موبایل برای ثبت حضور و غیاب از هزینه ها به میزان قابل توجهی می کاهد و راحتی کارکنان و مدیران را در پی خواهد داشت. فقط کافی است نرم افزار مربوطه روی گوشی کارکنان نصب شود.

چرا نرم افزار حضور و غیاب کوییکی

نرم افزار حضور و غیاب کوییکی یک اپلیکیشن است که بر روی گوشی تلفن همراه کارکنان نصب می شود و آن ها می توانند زمان ورود و خروج خود و حتی زمانیکه مشغول انجام ماموریت اداری هستند را به راحتی ثبت کنند. راه اندازی پلتفرم حضور و غیاب کوییکی چند دقیقه بیشتر وقت نمی برد و با تعریف قوانین کاری در کوییکی خللی در عملکرد کارکنان ایجاد نخواهد شد. شما می توانید آدرس دفاتر مختلف شرکت را در سیستم تعریف کنید و حضور و غیاب کارکنان به دفاتر را به راحتی از طریق کد QR حساس به موقعیت مکانی زیر نظر بگیرید. همچنین در گزارش گیری از عملکرد کارکنان در لحظه و به صورت خروجی های مختلف امکان پذیر است.

تفاوت کوییکی با نرم افزارهای مشابه

این نرم افزا ضمن اینکه امکان ثبت حضور و غیاب با موبایل را فراهم کرده امکان تعریف شیفت های مختلف کاری، دسته بندی مشاغل سازمان و همچنین تعریف قوانین کاربری را هم فراهم آورده است. مدیران یک کسب و کار می توانند در هر مکان و زمانی که تمایل داشته باشند رفت و آمد کارکنان خود را از طریق پنل تحت وب مورد بررسی قرار دهند. نرم افزارهای مشابه برای کارکنانی که در بین ایستگاه های مختلف کاری در حال تردد هستند مثل تعمیرکاران سیار ، حسابداران ، رانندگان و یا سایر کارکنان سیار سازمان ها برنامه خاصی ندارند، اما کوییکی با امکان های متعددی که در اختیار کاربران خود قرار داده کمک می کند در هر زمان که اراده کنید موقعیت مکانی کارکنان سیار خود را بررسی کنید و عملکرد آن ها را ارزیابی کنید. همچنین امکان ارسال گزارش ماموریت نیز در کوییکی به منظور حفظ یکپارچگی فراهم آمده است.

نتیجه گیری

نرم افزار حضور و غیاب کوییکی یکی از برترین ابزارهای مدرن مدیریتی است که در اختیار صاحبان کسب و کارها و مدیریت منابع انسانی قرار گرفته است. ثبت حضور و غیاب با موبایل ضمن صرفه جویی در هزینه ها به صاحبان کسب و کارها این امکان را می دهد که در هر زمان و مکانی که بخواهند بر عملکرد کارکنان خود نظارت داشته باشند و مطابق عملکرد ایشان حقوق و مزایای کارکنان را پرداخت کنند.

دیدگاه کاربران

شعر سیزده به در شهریار + عکس پروفایل 2019-06-06 09:35:28

awliii mrc

شما هم نظر خود را با ما در میان بگذارید