×

وبلاگ کوییکی

شیفت کاری و راهنمای تنظیم آن در پنل کارفرما کوییکی

شیفت کاری و راهنمای تنظیم آن در پنل کارفرما کوییکی

تنظیم شیفت کاری:

به منظور ایجاد شیفت کاری پرسنل، از قسمت راست پنل، وارد بخش تنظیمات شده و روی شیفت کاری کلیک بفرمایید. برای تنظیم شیفت کاری به صورت ثابت، یکی از روزهای هفته را انتخاب کنید. برای مثال می توانید از شنبه شروع کنید . (روی شنبه کلیک کنید) در صفحه باز شده، ابتدا گروه شغلی مورد نظر را انتخاب کرده و سپس بازه تاریخی مورد نظر برای تعریف شیفت کاری را انتخاب کنید. سپس ساعت شروع به کار و پایان به کار را تعیین بفرمایید. با مثال توضیح می دهیم؛ فرض کنید ساعت کاری سازمان شما، ۸ تا ۱۷ می باشد. بنابراین باید ساعت شروع به کار  را ۸ و ساعت پایان به کار را ۱۷ تعریف بفرمایید. بعد از آن باید گزینه های تعجیل در ورود، تاخیر در ورود، تعجیل در خروج، تاخیر در خروج را پر نمایید.   هرکدام از این فیلدها برای چه چیزی می باشد؟

تعجیل در ورود:

این گزینه برای زمانی است که پرسنل شما زودتر از شروع ساعت کاری رسمی در محل حضور پیدا می کنند. برای مثال می توانید آن را روی ۳۰ دقیقه تنظیم بفرمایید. پس در این صورت اگر پرسنل بین ساعت ۷:۳۰ تا ۸، ورود ثبت کنند، جزو اضافه کاری برایشان محاسبه می شود. اگر شما این فیلد را خالی بگذارید، به این معناست که شما به آن ها اجازه ورود، زودتر از شروع شیفت کاری را  نمی دهید. در صورت اسکن کد QR ، به ایشان اجازه ثبت ورود داده نخواهد شد.

تاخیر در ورود:

این گزینه برای زمانی است که پرسنل شما دیرتر از شروع ساعت کاری رسمی در محل حضور پیدا می کنند. برای مثال می توانید آن را روی ۳۰ دقیقه تنظیم بفرمایید. پس در این صورت اگر پرسنل بین ساعت ۸:۳۰ تا ۹، ورود ثبت کنند، جزو تاخیر برایشان محاسبه نمی شود. اگر شما این فیلد را خالی بگذارید، به این معناست که شما به آن ها اجازه ورود، دیرتر از شروع شیفت کاری را نمی دهید. در صورت اسکن کد QR ، برای ایشان تاخیر ثبت خواهد شد و باید علت تاخیر را مشخص نمایند.

تعجیل در خروج:

این گزینه برای زمانی است که پرسنل شما بخواهند، زودتر از پایان ساعت کاری رسمی از سازمان خارج شوند. برای مثال می توانید آن را روی ۳۰ دقیقه تنظیم بفرمایید. پس در این صورت، پرسنل می توانند،  بین ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۷، بدون مرخصی از شرکت خارج شوند. اگر شما این فیلد را خالی بگذارید، به این معناست که شما به آن ها اجازه خروج، زودتر از پایان شیفت کاری را نمی دهید. در صورت اسکن کد QR ، برای ایشان خروج ثبت نخواهد شد.

تاخیر در خروج:

این گزینه برای زمانی است که پرسنل شما بخواهند، دیرتر از پایان ساعت کاری رسمی از سازمان خارج شوند. برای مثال می توانید آن را روی ۳۰ دقیقه تنظیم بفرمایید. پس در این صورت، پرسنل می توانند،  بین ساعت ۱۷ تا ۱۷:۳۰، از شرکت خارج شوند و این زمان، اضافه کاری برایشان در نظر گرفته می شود. اگر شما این فیلد را خالی بگذارید، به این معناست که شما به آن ها اجازه خروج، دیرتر از پایان شیفت کاری را نمی دهید. تکرار برنامه: در صورت تمایل به تکرار برنامه در بازه تعریف شده، در روزهای هفته، می توانید از باکس پایین روزهای مد نظر را انتخاب کنید. برای مثال در بیشتر سازمان ها، شیفت کاری برای روزهای شنبه تا چهارشنبه یکسان است و برای روز پنجشنبه ساعت کاری متفاوتی دارند. می توانید برای روز شنبه شیفت کاری تعریف نمایید و تکرار را برای روزهای شنبه تا چهارشنبه در نظر بگیرید و برای پنجشبه شیفت کاری متفاوتی تعریف نمایید. در آخر، پس از تنظیمات موردنظرتان دکمه ثبت را بزنید.   نکته: برای تعریف شیفت کاری و تعجیل ها و تاخیرها، آن ها را به صورت منطقی و مناسب در نظر بگیرید. برای مثال اگر ساعت کاری را از ساعت ۱۰ تا ۱۲ و تاخیر در ورود ۹۰ دقیقه و تعجیل در خروج ۶۰ دقیقه در بگیرید، این زمان ها نسبت به هم، همپوشانی پیدا می کنند و تردد به درستی ثبت نمی گردد.  

شیفت کاری شناور:

حال اگر بخواهید شیفت کاری شناور تعریف نمایید، پس از انتخاب گروه شغلی و بازه زمانی روی گزینه “زمان ورود و خروج شناور می باشد”، کلیک بفرمایید. پس از آن حداقل کارکرد روزانه را  به دقیقه وارد نمایید. دقت کنید که این عدد نمی تواند بیش از ساعات موجود در یک شبانه روز باشد. مثلا این عدد را، به صورت ۹۹۹۹ دقیقه تعریف ننمایید. برای تکرار برنامه نیز می توانید مانند آنچه پیش از این گفته شد، عمل کنید.  

 ویرایش:

اگر بخواهید که شیفت کاری را ویرایش کنید، مانند تصویر، روی شیفت کاری گروه شغلی مد نظر کلیک کنید و تغییرات لازم را انجام دهید. هم چنین این امکان وجود دارد که شما بتوانید، دو شیفت کاری متفاوت برای یک گروه شغلی داشته باشید. برای این کار می توانید، روی روز مورد نظر مجددا کلیک بفرمایید و مانند آنچه گفته شد، عمل نمایید.   شیفت کاری               حال با توجه به توضیحات گفته شده، شما می توانید تردد پرسنل را در زمان های تعیین شده، رصد کنید.    

دیدگاه کاربران

قیمت ام وی ام 315 صندوق دار جدید 2019-08-30 02:05:18

عالییییی مرسی

شما هم نظر خود را با ما در میان بگذارید