×

وبلاگ کوییکی

مدیریت تاخیرها با استفاده از نرم افزار حضور و غیاب کوییکی

مدیریت تاخیرها با استفاده از نرم افزار حضور و غیاب کوییکی

مدیریت تاخیرها به کمک کوییکی

مدیریت منابع انسانی در ایران وارد عصر تازه ای شده است و این روزها نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص برای تمامی مدیران آشکار شده و از این رو شناسایی و نگهداشت آن ها در راس وظایف مدیران منابع انسانی قرار گرفته است. از انجا که تاخیر کارکنان و دلایل آن می تواند نقش مهمی در عملکرد یک سازمان داشته باشد، لازم است از ابزارهای موجود برای مدیریت بهتر این موضوع، استفاده کرد. در واقع، مدیریت تاخیرها یکی از اقداماتی است که به بهبود عملکرد یک سازمان کمک شایانی می کند.

مدیریت تاخیرها و منابع انسانی

سازمان ها برای گذر از نگاه سنتی که ممکن است آسیب هایی را به کسب و کار آن ها بزند، باید دید نوینی به مدیریت منابع انسانی داشته باشند و به آن اهمیت ویژه ای بدهند. کمک از متخصصان شایسته این حوزه و استفاده از فناوری های نوین که هزینه بالایی هم نداشته باشند، می تواند بسیار راهگشا باشد. درگذشته برخوردهای سخت و بسیار جدی با کارکنان به ویژه برخورد با تاخیرهای آن ها نشانه مدیریت خوب و یکپارچه بود اما امروزه مدیریت تاخیر کارکنان متخصص، باید به شیوه دیگری باشد. نرم افزار حضور و غیاب به همراه یک تیم منابع انسانی متخصص می تواند ضمن بررسی عملکرد کارکنان، سیستم تشویق و تنبیه مناسبی را برای ایشان اعمال کند.

مضرات تاخیر کارکنان و نقش مدیریت تاخیر

عدم رعایت عدالت و مساوات در برخورد با پرسنل، از عواملی است که به عملکرد سازمان آسیب وارد می کند. کارکنان وقت شناسی که به بهترین شکل در سازمان به انجام امور محوله میپردازند، با مشاهده نادیده گرفتن عملکردشان ممکن است تغییر رویه دهند. همچنین، تاخیر کارکنان می تواند سبب پایین آمدن راندمان شرکت شود و کسب و کار شما را با چالش همراه کند. در نهایت، تاخیر کارکنان نظم عمومی سازمان را به هم می زند و می تواند سبب ناهماهنگی کار پرسنل گردد.

اثرات نرم افزار حضور و غیاب در مدیریت تاخیرها

سیستم های مدیریت عملکرد کارکان طی سال های اخیر تغییرات عمده ای داشته است و ابزارهای آن بارها بر مبنای فناوری های نوین به روز شده است. کارکارد اولیه دستگاه های حضور و غیاب، ثبت تاخیرها و تردد پرسنل بوده است. این ابزارها هیچ گونه انعطافی نداشتند و امکان ثبت دلایل تاخیر کارکنان وجود نداشت و این امر، مدیریت منابع انسانی را دشوار می کرد. با روی کار آمدن نرم افزارهای حضور و غیاب امکانات جدیدی به این ابزارها افزوده شد که مدیریت عملکرد کارکنان را ساده تر کرده است.

مزایای مدیریت تاخیرها با کوییکی

در نرم افزار حضور و غیاب کوییکی، امکان تعریف تاخیرها و علل آنان وجود دارد. کوییکی، می تواند گزارشی به شما از علل تاخیر پرسنل بدهد که در تصمیمات مدیریتی موثر واقع خواهد بود. این امر،  بدون صرف هزینه های اضافی، بررسی عملکرد کارکنان را ساده تر می نماید و کمک می کند، شرایط کارکنان و نقشی که در موفقیت سازمان دارند مورد توجه قرار بگیرد. کوییکی برای کلیه کسب و کارها در هر اندازه ای که باشند از شرکت های کوچک تا بزرگ، تمامی این قابلیت ها را داراست.

نحوه عملکرد سیستم مدیریت تاخیر های کوییکی

هر کدام از کارکنان، در پنل تحت عنوان پرسنل ثبت نام می شوند و یک نام کاربری و پسورد دریافت می کنند. ردیف شغلی این افراد هم تعریف و در صورتیکه شیفت کاری خاصی نیز داشته باشند، برایشان مشخص می شود. هم چنین، شما می توانید یک زمان تاخیر مجاز هم برای کارکنان خود تعریف و در نهایت، دلایل پیش فرض تاخیر آن ها را ثبت نمایید. با این ویژگی کوییکی جهت مدیریت تاخیرها، مدیران می توانند در هر ساعت از شبانه روز عملکرد کارکنان را بررسی کنند. لازم به ذکر است که برای استفاده از نرم افزار کوییکی لازم نیست دستگاه خاصی را خریداری کنید. تنها در اختیار داشتن یک تلفن همراه هوشمند و QR کد کفایت می کند.

سایر مزایای کوییکی برای سازمان ها

مدیریت پرسنل، مرخصی ها، تعریف قوانین تردد، گروه های کاری، تشخیص چهره و ماژول ماموریت از دیگر مزایای دستگاه های حضور و غیاب کوییکی است که در کنار مدیریت تاخیرها مورد استفاده قرار می گیرد. امنیت بالا، مدیریت شیفت ها، تعریف ایستگاه های کاری، هزینه پایین و محیط کاربری آسان کوییکی، استفاده از آن را برای همه کارکنان با هر سطح دانش و تحصیلات قابل استفاده کرده است.

نتیجه گیری

مدیریت تاخیرها با کوییکی بسیار ساده تر خواهد بود و مدیران ضمن آگاهی از دلایل تاخیر کارکنان می توانند در مورد آن ها تصمیم گیری کنند. کوییکی برای تمامی کسب و کارها اعم از کوچک، متوسط و بزرگ مناسب است و درکنار مدیریت تاخیرها خدمات متنوع دیگری را هم ارائه می دهد. استفاده از این نرم افزار بسیار ساده است و همه کارکنان می توانند با هر رده شغلی و توان فنی از آن استفاده کنند. دوران مدیریت سنتی به سر آمده و لازم است از دانش منابع انسانی برای مدیریت کارکنان استفاده گردد. نرم افزار حضور و غیاب کوییکی با امکانات متنوع بهترین دستیار کارکنان منابع انسانی شما خواهد بود.

دیدگاه کاربران

هنوز دیدگاهی وجود ندارد :)

شما هم نظر خود را با ما در میان بگذارید