×

وبلاگ کوییکی

مدیریت ماموریت پرسنل با استفاده از نرم افزار حضور و غیاب کوییکی

مدیریت ماموریت پرسنل با استفاده از نرم افزار حضور و غیاب کوییکی

آیا میدانستید که با کوییکی میتوانید ماموریت های پرسنل خود را مدیریت کنید؟

پرسنل علاوه بر ساعات حضور در محل شرکت، گاهی در راستای عمل به تعهداتشان لازم است که به ماموریت بروند. کارکنان رسمی، پیمانی و پاره وقت موسسات و شرکت ها هر کدام قوانین خاصی در خصوص مدیریت ماموریت پرسنل دارند که لازم است در راستای رعایت عدالت با دقت تمام اجرایی شوند.

مهمترین قوانین ماموریت های پرسنل کدام است؟

ماموریت ها، معمولا در محلی خارج از دفتر شرکت انجام می گیرد و گاهی بیش از ساعات موظفی خدمات پرسنل است. حضور در همایش ها، نمایشگاه ها، جلسات، انجام خدمات مورد نیاز مشتریان در محل استقرار ایشان و شرکت در دوره های آموزشی ضمن خدمت از مواردی است که مشمول حق ماموریت می شود. کارکنان منابع انسانی معمولا برای اجرای قوانین، مقررات و آیین نامه های مرتبط با حق ماموریت با دشواری های زیادی روبرو هستند.

مهمترین دشواری های مدیریت ماموریت های پرسنل کدام است؟

در شرکت ها و موسسات مختلف با توجه به عناوین شغلی و نوع همکاری متفاوت افراد با سازمان ها، حق ماموریت های مختلفی باید محاسبه و به کارکنان پرداخت شود. از سوی دیگر محاسبه باید دقیق باشد و در زمان مقرر نیز، پرداخت گردد. اما پیش از آن، حضور پرسنل در محل ماموریت و اجرای صحیح روال کارها باید مورد بررسی و تایید قرار گیرد؛ کاری که به راحتی امکان پذیر نیست. گاهی نیز برای تشویق پرسنل برای خروج از محل دفتر اصلی شرکت باید مزایایی در نظر گرفته شود که اجرای آن نیاز به دقت بالایی دارد تا نتایج دلخواه مدیریت را در پی داشته باشد.

نقش دستگاه های حضور و غیاب در مدیریت ماموریت پرسنل چیست؟

دستگاه های حضور و غیاب به دلیل استقرار در دفاتر مرکزی شرکت ها و سازمان ها خدمات زیادی در خصوص ثبت ماموریت های پرسنل ارائه نمی کنند. معمولا بیشترین خدماتی که می توانند ارائه کنند ثبت زمان تردد کارکنان و ثبت ماموریت بنابه تعاریفی است که روی سیستم انجام می گیرد. کارکنان سازمان هایی که از دستگاه حضور و غیاب استفاده می کنند معمولا ساعات ماموریت خود را به صورت جداگانه در سیستم ثبت می کنند و پس از تایید مدیریت، حق ماموریت آن ها پرداخت می شود.

نرم افزار حضور و غیاب چه خدماتی برای مدیریت ماموریت پرسنل ارائه می کند؟

نرم افزارهای حضور و غیاب به دلیل آنکه بر روی تلفن همراه پرسنل نصب می شوند، این قابلیت را دارند که محل استقرار آن ها را ثبت نمایند و ارائه خدمات در خصوص مدیریت ماموریت، برای آن ها ساده تر است. این نرم افزارها همچنین استفاده ساده تری دارند و کارکنان برای ثبت ماموریت های خود با دشواری روبرو نخواهند شد. صرفه جویی در وقت و هزینه از مهمترین مزایای استفاده از این نرم افزارها برای ثبت ماموریت پرسنل است.

نرم افزار حضور و غیاب کوییکی چه خدماتی برای مدیریت ماموریت پرسنل ارائه می کند؟

در نرم افزار حضور و غیاب کوییکی خدمات کاملی برای ثبت ماموریت های پرسنل وجود دارد. از انجا که QR  کدهای حساس به موقعیت جغرافیایی در این نرم افزار مورد استفاده قرار می گیرد ثبت ماموریت ها بسیار ساده است. کارفرما میتواند در پنل خود، محل، روز و ساعت شروع و پایان ماموریت و توضیحات لازم را درج نماید و پرسنل نیز این اطلاعات را در اپ مشاهده نمایند. پرسنل نیز در بازه زمانی تعریف شده ماموریت، باید در محدوده مورد نظر، حضور خود را اعلام کنند و در نهایت میتوانند گزارش ماموریت را بری کارفرما ارسال نمایند. به این ترتیب مدیران می توانند حضور پرسنل خود در محل ماموریت و اجرای وظایف محوله را به سادگی بررسی کنند. مدیریت ماموریت پرسنل از ظرایف دیگری هم برخوردار است به عنوان مثال بسته به نوع همکاری شخص و رده شغلی حق ماموریت ها و شیوه اجرای آن متفاوت خواهد بود. نرم افزار حضور و غیاب کوییکی با توجه به اینکه امکان تعریف عناوین مختلف شغلی و ثبت نوع همکاری کارکنان را دارا است می تواند نوع ماموریت و شرایط اجرای آن را به خوبی مشخص کرده و بر نحوه اجرای آن نظارت داشته باشد. پیشتر، این امکان در نرم افزارهای مشابه با توجه به همه جزئیات وجود نداشت.

در نرم افزار کوییکی علاوه بر ثبت ماموریت های پرسنل چه امکاناتی در نظر گرفته شده است؟

تعریف گروه های کاری، تعریف قوانین تردد، مدیریت پرسنل، تشخیص چهره، عدم محدودیت ایجاد پرسنل، امکان ایجاد خروجی از گزارشات برای استفاده در سایر نرم افزارها، مدیریت تاخیرها و مرخصی ها و  ... از امکانات دیگری است که در این نرم افزار برای کاربران در نظر گرفته شده است. این نرم افزار به هیچ سخت افزار جانبی مثل دستگاه حضور و غیاب نیاز ندارد و از این باب در هزینه های سازمان شما صرفه جویی خواهد کرد. گزارشات نرم افزار حضور و غیاب را می توان بر روی دستگاه های مختلف کامپیوتر، لپ تاپ و تلفن همراه در هر زمان و مکانی که مدیران اراده کنند مشاهده کرد.

نتیجه گیری

نرم افزار حضورو غیاب کوییکی به صورت جامع تمام نیازهای کارکنان منابع انسانی و مدیران استراتژی سازمان برای ثبت رفت و آمد و ماموریت کارکنان را تامین می کند. ثبت ماموریت معمولا یک پروسه وقت گیر و ناراحت کننده برای پرسنل به حساب می آید که دریافت حق ماموریت میتواند انگیزه آنان برای انجام آن را افزایش دهد. با کمک این نرم افزار شما می توانید در وقت کارکنان صرفه جویی کرده و دشواری ثبت ماموریت ها را به حداقل برسانید. همچنین امکان تخلف در اعلام زمان و مکان ماموریت ها و اجرای آن نیز به حداقل میرسد.

دیدگاه کاربران

پورشه ماکان GTS 2019-08-03 17:54:30

از چه منابعی استفاده کردین؟

شما هم نظر خود را با ما در میان بگذارید