×

وبلاگ کوییکی

مدیریت مرخصی با نرم افزار حضور و غیاب کوییکی

مدیریت مرخصی با نرم افزار حضور و غیاب کوییکی

با نزدیک شدن ایام تعطیلات ، یکی از دغدغه های بنگاه های اقتصادی مدیریت مرخصی کارمندان می باشد. چیزی که واضح می باشد آن است که همه ما تمایل داریم که تعطیلات بدون دغدغه و بی نظمی را پشت سر بگذاریم به همین منظور لازم است که پیش از شروع تعطیلات ، وضعیت مرخصی ها را سامان دهی کرد.

راه حل اول : برنامه ریزی شیفت کاری و مرخصی ها

اگر شما یک کسب و کار که نیاز به پاسخ گویی و پشتیبانی به صورت شبانه روزی دارد را مدیریت می کنید ، مبحث مدیریت مرخصی برای شما اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد زیرا شما نمی خواهید که روزی باشد که مجبور باشید کسب و کار خود را به طور کل تعطیل کنید و کارمندی برای پاسخ گویی به مشتریان در دسترس نباشد. برای مدیریت این موضوع می توانید از کسب و کارهای بزرگتر الگو برداری کنید. مراکز درمانی و بیمارستان ها ، شیفت های سالانه و یا ماهانه برای مرخصی ها در تعطیلات دارند. هیچ مانعی وجود ندارد که به کسب و کارهای کوچک تر (کوچک تر از یک بیمارستان !) اجازه ندهد که یک برنامه و شیفت کاری برای روز های تعطیل در نظر بگیرد.

نرم افزار حضور و غیاب کوییکی و قابلیت تعریف شیفت کاری

برنامه ریزی شیفت کاری ، باعث ایجاد نظم کاری می شود. علاوه بر این ، آنچه برنامه ریزی شود ، قابلیت پیاده سازی و اجرا را دارد و در انتها می توان بر اساس آن عملکرد کارمندان را بررسی کرد. یکی از ویژگی های نرم افزار حضور و غیاب کوییکی که آن را به ابزاری مفید برای کسب و کارها تبدیل می کند ، امکان تعریف شیفت می باشد. در تعریف شیفت شما می توانید یک شیفت کاری را برای روزهای متوالی تکرار کنید یا برای هر روز و هر گروه شغلی به صورت جداگانه شیفت کاری تعریف نمایید. این ویژگی در ایام تعطیلات به کمک کسب و کارها می آید که می توانند در گروه های مختلف شغلی برای روز های خاص تعطیلات به صورت مجزا شیفت تعریف نمایند.

راه حل دوم : درخواست اول

موضوع مدیریت مرخصی ها در روزهای بین تعطیلی بیشتر از سایر ایام مورد توجه قرار می گیرد. معمولا در روز های بین تعطیلی در خواست برای مرخصی بیشتر می شود . مطمئنا شما به عنوان کارفرما هرگز تمایل ندارید که تمام کارمندان خود را از دست دهید و مجموعه خود را تعطیل کنید. از این رو برای روزهایی که درخواست مرخصی زیاد است می توان یک قانون در نظر گرفت. در قانون درخواست اول ، کارفرمایان برای روز تعطیل با توجه به صلاح دید خود حداقل تعداد کارمند حاضر در مجموعه را مشخص می کنند . افرادی که زودتر از بقیه مرخصی خود را ثبت نمایند می توانند زودتر مرخصی را دریافت کنند و در صورت رسیدن به حد نصاب ، مرخصی سایر قبول نخواهد شد.

راه حل نرم افزار حضور و غیاب کوییکی برای ثبت مرخصی و مدیریت مرخصی

ایده ی قانون " درخواست اول " را بدون یک نرم افزار حضور و غیاب تصور کنید. در حالتی که کارمندان درخواست مرخصی خود را به صورت شفاهی مطرح می نمایند و یا بر روی کاغذ برای واحد منابع انسانی یا سرپرست خود ارسال می نمایند ، می توانید تصور کنید که با چه مشکلاتی می تواند رو برو شود؟ بهم ریختن ترتیب ها و الویت ها ، فراموش کردن درخواست و ... . نرم افزار حضور و غیاب کوییکی دو ویژگی دارد که می تواند به بهترین شکل این مورد را کنترل نماید.
  • ارسال پیام گروهی برای کارمندان: پنل ادمین کوییکی این امکان را فراهم می آورد که به صورت گروهی برای کارمندان پیام ارسال کنید. این پیام می تواند قوانین کاری جدید ، اخبار مجموعه و یا اعلام حداقل تعداد قبول مرخصی برای یک بازه زمانی خاص باشد.
  • ثبت درخواست مرخصی از طریق اپلیکیشن: اپلیکیشن کوییکی ، قابلیت ثبت درخواست مرخصی را دارا می باشد. پس از ارسال درخواست مرخصی ، کارفرمایان می توانند از طریق پنل ادمین درخواست ها را مشاهده نموده و به صلاح دید خود مرخصی را تایید یا رد نمایند.

راه حل سوم : با کوییکی به کارمندان اجازه دهید از خانه کار کنند

امروزه با گسترش اینترنت ، امکان کار از خانه وجود دارد . بنابراین کارمندان می توانند از خانه به انجام تسک های خود بپردازند. اما حتی در این صورت هم نیاز است که ساعت کاری خود را ثبت نمایند. کوییکی امکان تعریف ایستگاه کاری و ایجاد QR Code را دارد. با این روش کارمندان می توانند از خانه کار کرده و حضور وغیاب خود را ثبت نمایند.  

دیدگاه کاربران

هنوز دیدگاهی وجود ندارد :)

شما هم نظر خود را با ما در میان بگذارید