×

وبلاگ کوییکی

مدیریت مرخصی ها با استفاده از نرم افزار کوییکی

مدیریت مرخصی ها با استفاده از نرم افزار کوییکی

مرخصی یکی از حقوق پرسنل است که به مدیریت نیاز دارد. همانقدر که انجام امور سازمان اولویت دارد، کیفیت انجام آن ها هم بسیار مهم است و مرخصی یکی از ابزارهایی است که به مدیر منابع انسانی این امکان را می دهد که رضایت کارکنان را جلب کرده و به آن ها انگیزه انجام کارها با بهترین کیفیت را بدهد. در این نوشتار به بررسی مبحث مدیریت مرخصی و امکاناتی که کوییکی به سازمان ها در این خصوص ارائه می دهد، می پردازیم.

مرخصی پرسنل چطور باید باشد؟

سازمان ها و شرکت ها نباید قوانین سخت گیرانه ای برای مرخصی کارکنان داشته باشند. نیاز به هماهنگ کردن چندین نفر برای مرخصی گرفتن و یا موظف کردن کارکنان به اضافه خدمت به عنوان جایگزین مرخصی، سخت گیری هایی است که برای سال ها در برخی شرکت ها اعمال می شد. مدیریت نوین به این نتیجه رسیده است که سخت گیری در امر مرخصی، تمرکز کارکنان در محیط کار را کاهش داده و سبب می شود که در انجام وظایف خود بی انگیزه شوند. در طی سال های اخیر متخصصان علم مدیریت برای افزایش راندمان کاری نیروی انسانی پیشنهاد می کنند که مرخصی های پرسنل را به جا، به میزان مناسب و بدون سخت گیری به آن ها اختصاص دهید. قطعا مرخصی نامنظم و خارج از اندازه، نیز توصیه نمی شود، به همین دلیل لازم است که یک سیستم مناسب ثبت مرخصی وجود داشته باشد تا بتوان بر روند انجام کارها به خوبی نظارت داشت.

مدیریت مرخصی ها چه نتایجی در پی دارد؟

مدیرت مرخصی سبب می شود کارکنان سازمان با انگیزه و دقت کامل در محیط کار حاضر شوند و بابت کارهای معوقه خود استرس و نگرانی نداشته باشند. همچنین مدیریت مرخصی، به رعایت نظم، عدالت و برابری در سازمان کمک می کند.

دشواری های مدیریت مرخصی کدام است؟

همه سازمان ها باید شرایطی را فراهم کنند که پرسنل بتوانند از شرایط مرخصی استفاده کنند. اگر سازمانی قادر نیست به پرسنل مرخصی بدهد باید سیستم کار سازمان خود را بازنگری و سیستم مدیریتی خود را اصلاح کند. قلب و مغز کارکنان باید در خدمت سازمان باشد و این شما مدیران هستید که باید شرایط لازم را برای تحقق این هدف فراهم کنید. کارکنان هم به نوعی مشتریان شما هستند و باید رضایت آن ها را جلب کنید؛ تنها در این صورت است که می توانید وفاداری آن ها را بدست آورید.

انواع مرخصی کدام است چه شرایطی دارد؟

برخی از معروفترین انواع مرخصی عبارت اند از: مرخصی استحقاقی این مرخصی به پرسنل این حق را می دهد که در هر ماه، 2 روز و نیم مرخصی دریافت کنند. مرخصی استعلاجی در این نوع از مرخصی پرسنل می توانند در صورت بروز بیماری و نیاز به خدمات درمانی به پزشک مراجعه و در صورت صلاح دید او، از مرخصی خود استفاده کنند. شخص در صورت فوت افراد درجه یک و یا ازدواج خودش می تواند به مدت سه روز، از مرخصی با حقوق استفاده نماید.

نرم افزارهای حضور و غیاب چه کمکی به مدیریت مرخصی ها می کنند؟

نرم افزارهای حضور و غیاب با امکان ثبت مرخصی ها عدالت را در بین کارکنان برقرار کرده و همچنین در تردد پرسنل نظم برقرار می نمایند. نرم افزارهای مدیریت حضور و غیاب همچنین قادرند دلایل مرخصی کارکنان و شرایط آن ها را مشخص کنند.

مدیریت مرخصی با کوییکی چه مزایایی دارد؟

مدیریت (درخواست و تایید) مرخصی ها در کوییکی، به گونه ای در نظر گرفته شده که کنترل تردد پرسنل به دور از پیچیدگی های روش های سنتی صورت بپذیرد. امکان ثبت درخواست مرخصی به صورت روزانه و ساعتی از طریق اپ موبایل کوییکی از دیگر امکاناتی است که کار را برای نیروی انسانی ساده تر می کند. پس از ثبت درخواست، کارفرما یا مدیر منابع انسانی، می توانند از طریق پنل، مرخصی را تایید و یا رد نمایند. نرم افزار کوییکی همچنین در طی سال، تعداد مرخصی های روزانه و ساعتی را ثبت و به کارکنان و مدیران، وضعیت مرخصی ها را نمایش می دهد.

کوییکی به غیر از مدیریت مرخصی چه امکاناتی دارد؟

کوییکی یک نرم افزار بسیار کم هزینه است که به مدیران همه کسب و کارها این امکان را می دهد که از طریق تلفن هوشمند پرسنل و نصب یک نرم افزار ساده، از امکانات بسیاری مانند ثبت تردد، مرخصی ها، تاخیرها، ماموریت ها و... بهره مند شوند.

نتیجه گیری

استفاده از مرخصی یکی از حقوق پرسنل هر سازمانی است و مدیران موظف هستند که شرایطی را فراهم کنند که آن ها بتوانند از مرخصی خود استفاده نمایند. مدیریت باید این نکته را مد نظر قرار دهد که کیفیت کار کارکنان ارتباط مستقیم به رضایت آن ها از محیط کارشان دارد و باید برای تحقق این رضایت نهایت تلاش خود را بکار ببرند.

دیدگاه کاربران

هنوز دیدگاهی وجود ندارد :)

شما هم نظر خود را با ما در میان بگذارید