×

وبلاگ کوییکی

مدیریت یکپارچه منابع انسانی در شعبات مختلف سازمان ها، به کمک کوییکی

مدیریت یکپارچه منابع انسانی در شعبات مختلف سازمان ها، به کمک کوییکی

کوییکی، انتخابی مناسب برای سازمان های دارای شعب

توسعه سازمان از آرزوهای هر مدیری است اما وقتی کسب و کارها رشد می یابند، مشکلاتشان هم چند برابر می شود. بررسی عملکرد پرسنلی که در شعب مختلف مشغول به کار هستند، یکی از معضلات سازمان های بزرگ و شرکت هایی است که از نظر مکانی پراکنده هستند. این مشکل، کارکنان منابع انسانی و مدیران شرکت را با دشواری های زیادی روبرو می کند. دستگاه حضور و غیاب تاحدی می تواند مشکل را برطرف کند اما در این نوشتار راهکاری بسیار ساده تر و کم هزینه تر را به شما پیشنهاد می کنیم.

منابع انسانی و شعب سازمان ها

همه مدیران اعم از میانی و بالایی دوست دارند، مشکلات و معضلات را به ساده ترین شکل ممکن و در سریع ترین زمان بر طرف کنند. وجود شعبات مختلف یک شرکت سبب می شود نظارت بر عملکرد کارکنان پیچیده تر شود و به استفاده از ابزارهای جدید نیاز باشد. وجدان کاری یکی از مباحثی است که در اغلب کارکنان وجود دارد اما مدیران موظف اند برای رعایت عدالت، پرسنل منظم و توانمند را از سایر کارکنان متمایز کنند تا به این وسیله انگیزه آنان هم برای عملکرد بهتر افزایش یابد. حضور و غیاب کارکنان یکی از ملاک هایی است که می تواند به سنجش بهتر عملکرد کارکنان کمک کند. وقتی شعبات سازمان افزایش می یابد و در مکان های مختلف مستقر می شود، مدیریت منابع انسانی به ویژه برای کارکنانی که دائما در بین شعبات در حال رفت و آمدند به معضلی خاص تبدیل می شود که حل آن نیاز به راهکارهای جدید دارد.

دلایل عدم موفقیت سازمان ها در اجرای سیاست های منابع انسانی

یکی از  معضلاتی که به سازمان ها، آسیب های جدی وارد می کند این است که گاهی به جای حل ریشه ای مشکلات همواره سعی میشود با بروکراسی و ایجاد راه های پیچیده و طولانی، مشکل برطرف شود . همچنین، برخی مدیران تصور می کنند با سخت گیری به پرسنل و ایجاد پروسه های طولانی می توانند آنان را مدیریت نمایند. این در حالی است که کارکنان متخصص امروز پذیرای روش هایی که کرامت آن ها را در نظر نمی گیرد نیستند و این روش ها، انگیزه کار کردن را در آن ها از بین می برد و حتی ممکن است به ترک آنان از سازمان بیانجامد. استفاده از تکنولوژی های جدید و راهکارهای ساده که کرامت کارکنان را حفظ کند، می تواند ضمن افزایش وفاداری پرسنل به سازمان، سنجش عملکرد آن ها را ساده سازی کرده و به مدیریت بهتر سازمان کمک کند.

تفاوت دستگاه ها و نرم افزارهای حضور و غیاب، برای سازمان های دارای شعب

دستگاه های حضوروغیاب در یک مکان خاص نصب می شوند و تنها زمان تردد پرسنل به آن مکان را ثبت می کنند. این دستگاه های گران قیمت، قادر نیستند موقعیت هایی که کارکنان در بین شعب یک سازمان در حال رفت و آمد هستند را پوشش بدهند و از این رو مدیران سازمان ها در این موارد هیچ امکانی برای بررسی عملکرد کارکنان ندارند. نرم افزارهای حضورو غیاب با کمک ابزارهای جدید این امکان را دارند که موقعیت جغرافیایی کارکنان را ثبت کرده و ضمن گزارش دهی به مدیران، بررسی عملکرد کارکنان سیار را ساده تر از قبل نمایند. نرم افزار حضور و غیاب کوییکی برای پیشگیری از سواستفاده های احتمالی از تردد کارکنان راهکارهای جالبی دارد.

راهکارهای کوییکی برای مدیریت یکپارچه منابع انسانی در سازمان های دارای شعب

سازمان هایی که شعب مختلفی دارند، می توانند از راهکارهای اختصاصی نرم افزار حضور و غیاب کوییکی برای مدیریت یکپارچه منابع انسانی سازمان استفاده کنند. کوییکی یک نرم افزار حضور و غیاب حساس به موقعیت مکانی است. این به آن معناست که پرسنل در ایستگاه های کاری مختلف می توانند به راحتی زمان ورود وخروج خود را ثبت کنند. حساسیت موضوع تردد کارکنان و پیشگیری از سو استفاده های احتمالی سبب شده کوییکی راهکارهای ویژه ای برای سازمان هایی که شعب مختلف دارند طراحی کند. در واقع برای هر ایستگاه کاری یک QR code اختصاصی تهیه می شود که به موقعیت جغرافیایی حساس است. این کد را می توانید روی یک کاغذ ساده چاپ کنید و پرسنل با کمک تلفن همراه هوشمند خود، ورود و خروج به هر یک از شعب را به سادگی ثبت کنند. هم چنین شما می توانید، ساعت کاری و موقعیت مکانی که هر پرسنل باید در هر یک از شعب حاضر باشند را در نرم افزار ثبت و مشخص نمایید. به این ترتیب در هر زمان و مکان که بخواهید می توانید از موقعیت جغرافیایی کارکنان خود اطمینان حاصل کنید و عملکرد آن ها را بررسی نمایید.

نتیجه گیری

رشد و توسعه هر سازمان همان قدر که می تواند برای مدیران یک خبر خوب باشد، مدیریت یکپارچه پرسنل و عملکرد سازمانی را هم با چالش های جدیدی روبرو می کند. دستگاه های حضور و غیاب با وجود امکانات متعددی که دارند، نمی توانند برای سازمان های دارای شعب مفید باشند؛ چرا که برای کارکنان سیار و مستقر در شعبه های مختلف برنامه خاصی ندارند. نرم افزار حضور و غیاب کوییکی برای پیشگیری از سواستفاده های احتمالی برای سازمان های دارای شعب برنامه های مدونی دارد که می تواند در موفقیت سیاست های مدیریت منابع انسانی تاثیر به سزایی بگذارد و در هر زمان و مکان در کنار مدیران باشد.

دیدگاه کاربران

iu 2019-07-10 09:42:57

uiuio

شما هم نظر خود را با ما در میان بگذارید