×

وبلاگ کوییکی

مقایسه دستگاه حضور و غیاب سنتی با روش های جدید

مقایسه دستگاه حضور و غیاب سنتی با روش های جدید

دستگاه های حضور و غیاب از سال 1888 تا کنون تحولات زیادی را پشت سر گذاشته اند و احتمال بروز خطا در آن ها به حداقل رسیده است. نرم افزار حضور و غیاب کوییکی از جدیدترین نسل سیستم های حضور و غیاب است که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. در این نوشتار می کوشیم با مقایسه دستگاه حضور و غیاب سنتی با روش های جدید به شما در انتخاب بهترین راهکار برای کسب و کارتان کمک کنیم.

دلایل لزوم ثبت زمان ورود و خروج کارکنان

برای نخستین بار در اواخر قرن 19 و شکل گیری کارخانه های صنعتی لزوم ثبت دقیق زمان ورود و خروج کارکنان آشکار شد. در این کارخانه ها کارکنان بسیاری در موقعیت های شغلی مختلف مشغول کار بودند و برای برنامه ریزی بهتر کار لازم بود عملکرد همه آن ها به خوبی ثبت شود.

یک سازمان موظف است به جبران خدمات کارکنان بپردازند و مهمترین ملاک آن کنترل تردد کارکنان است.

با کمک دستگاه حضور و غیاب کارفرما در ازای زمان کار افراد به آن ها حقوق پرداخت می کند و نه زمانیکه در محل کار حاضر بوده اند.

نحوه عملکرد دستگاه های حضور و غیاب سنتی

دستگاه های حضور وغیاب سنتی اغلب با نام دستگاه حضور و غیاب کارتی مشهور است که از سال ها پیش در ایران مورد استفاده قرار می گرفت در این سیستم حضور و غیاب برای هر یک از کارکنان یک کارت صادر می شد که نام، مشخصات و سمت کاری آن ها بر روی آن درج می شد. کارکنان هنگام ورود به سازمان و خروج از کارت خود را وارد دستگاه می کردند و زمان دقیق حضور آن ها در سازمان ثبت می شد. انعطاف این دستگاه ها بسیار پایین بود و امکان تقلب در زمان حضور کارکنان بسیار بالا بود.

تکنولوژی در خدمت دستگاه های حضور و غیاب جدید

تکنولوژی های نوین به کمک دستگاه های حضور و غیاب جدید آمدند و با روی کار آمدن کامپیوتر ها دو نوع از دستگاه های حضور و غیاب که از تکنولوژی جدیدی برخوردار هستند و ضریب خطای پایینی دارند شکل گرفتند. دستگاه های جدید حضور وغیاب جدید عبارت اند از:

1-دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

این دستگاه ها با تشخیص ویژگی های صورت، کارکنان را شناسایی کرده و زمان ورود و خروج آن ها به سازمان را ثبت می کنند. به این ترتیب امکان بروز خطا در این سیستم به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. استفاده از این سیستم بسیار راحت است و کارکنان نباید زحمت زیادی برای ثبت ورود و خروج خود بکشند. متاسفانه به دلیل هزینه بالای ساخت این دستگاه ها قیمت آن ها بسیار بالاست و تهیه آن برای شرکت های متوسط، کوچک و استارتاپ ها دشوار است.

2- دستگاه حضور و غیاب اثر انگشت

این دستگاه ها با استفاده از ویژگی های یگانه اثر انگشت هر انسان کارکنان را شناسایی می کنند. قیمت این دستگاه ها در مقایسه با دستگاه های تشخیص چهره مناسب تر است اما باز هم نسبتا گران هستند. اگرچه این دستگاه ها بسیار مفید هستند و به بهبود عملکرد سازمان کمک می کنند، تهیه این دستگاه ها برای کسب و کارهای کوچکی که تعداد کارکنان آن ها چندان زیاد نیست هم به صرفه نخواهد بود.

جدیدترین روش های ثبت حضور و غیاب کارکنان

با گسترش استفاده از تلفن همراه هوشمند و همه گیر شدن آن نرم افزار حضور و غیاب طراحی شد و ثبت حضور و غیاب کارکنان را وارد مرحله تازه ای کرد. با کمک نرم افزارهای حضورو غیاب، شرکت ها و سازمان ها اعم از کوچک،متوسط و بزرگ نیازی به خرید دستگاه های حضور و غیاب و نگهداری آن ها نخواهند داشت. همچنین تشخیص چهره کارکنان به دقیق ترین شکل ممکن و از طریق دستگاه تلفن هوشمند خود آن ها امکان پذیر می شود.

آشنایی با نرم افزار حضور و غیاب کوییکی

نرم افزار حضور و غیاب کوییکی نسل جدید حضور و غیاب کارکنان است که ضمن هزینه بسیار پایین امکانات قابل توجهی را در اختیار مدیران سازمان قرار می دهد. با کمک نرم افزار حضور و غیاب کوییکی می توانید بدون اینکه لازم باشد یک دستگاه گران قیمت حضور و غیاب را تهیه کنید به دقیق ترین روش ممکن حضور و غیاب کارکنانتان را ثبت کنید. فقط کافی است این نرم افزار بر روی تلفن همراه کارکنان نصب شود و به این ترتیب با کمک تشخیص چهره به ساده ترین شکل ممکن ورود و خروج کارکنان ثبت می شود. نرم افزار حضورو غیاب کوییکی امکان گزارش دهی سریع به مدیران را در اختیار آن ها قرار می دهد و یک مدیر می تواند در هر زمان و مکانی که تمایل داشته باشد بر عملکرد کارکنان خود نظارت داشته باشد.

آشنایی با امکانات نرم افزار حضور و غیاب کوییکی

برخی از مزایای نرم افزار حضور و غیاب کوییکی عبارت اند از:
 • تعریف گرو ه های شغلی
 • تعریف مشاغل مختلف یک سازمان
 • تعریف قوانین کاربری
 • ثبت زمان ورود و خروج شناور
 • مدیریت تعجیل در ورود و خروج کارکنان
 • مدیریت تاخیر در ورود
 • تعریف شیفت کاری
 • امکان ثبت علل تاخیر ها
 • مدیریت مرخصی ها
 • ارسال پیام های  مدیریتی به کارکنان
 • عدم نیاز به دستگاه حضور و غیاب
 • عدم نیاز به هرگونه سخت افزار یا بستر شبکه ای
 • کنترل ورود و خروج در سریعترین زمان ممکن
 • دسترسی همیشگی به گزارشان
 • عدم محدودیت در ذخیره سازی اطلاعات
 • عدم محدودیت ایجاد پرسنل
 • امکان ایجاد خروجی از گزارشات برای استفاده در سایر نرم افزارها
 • مدیریت پرسنل

نتیجه گیری

کنترل تردد کارکنان یک امر ضروری است که در تصمیم گیری های سازمان و مدیریت بهتر پرسنل و رعایت عدالت در سازمان بسیار تاثیر گذار است. دستگاه های حضور و غیاب طی سالیان دراز تغییرات مختلفی را تجربه کرده اند و پیشرفت تکنولوژی به تکامل آن ها کمک کرده است. نرم افزار حضور و غیاب کوییکی یکی از جدیدترین روش های حضور و غیاب را از طریق تلفن همراه و با کمترین هزینه فراهم آورده است که استفاده از آن برای تمامی سازمان ها به صرفه و مفید خواهد بود.

دیدگاه کاربران

هنوز دیدگاهی وجود ندارد :)

شما هم نظر خود را با ما در میان بگذارید